KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14952041
nr 1495 2041
Bengt Hegethorn
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Motiv över slussen. Signerad. Olja på duk, 81x115 cm, yttermått inklusive ram: 90x123 cm
Bengt Hegethorn, svensk målare född i Stockholm 1925.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 20:51:55
10/10 20:44:56